Park Pojednania Narodów

Park Pojednania Narodów dawniej nazywany Kamieńcem to miejsce idealne dla osób szukających odpoczynku od codziennego zgiełku. Miejsce otoczone jest różnorodną roślinnością tworząc wyjątkowy krajobraz natury. Park posiada wiele ścieżek przystosowanych dla rowerzystów, biegaczy, zwolenników joggingu czy innych form aktywności ruchowej. Teren zachęca również do wieczornych spacerów w niezwykłej atmosferze, którą tworzy wyjątkowe oświetlenie znajdujących się tam latarni.


Wiślana Trasa Rowerowa

To trasa idealna na wycieczkę rowerową. Z Oświęcimia można nią dojechać do Krakowa, a cała trasa rozciągać się będzie od Beskidów po Bałtyk, więc jej cale przebycie stanowić będzie nie lada wyzwanie dla miłośników aktywnego wypoczynku.

W Oświęcimiu trasa rozpoczyna się przy rzece Sole, a dalej ciągnie się wzdłuż rzeki Wisły. Do Krakowa liczy sobie około 90 kilometrów. Tereny wokół tego odcinka trasy to prawdziwe królestwo przyrody i oaza spokoju. Wiosną i latem przeżywa ona prawdziwy najazd cyklistów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe/velomalopolska/wislana-trasa-rowerowa oraz https://narowery.visitmalopolska.pl/

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną internetową: /https://www.centrumrowerowe.pl/blog/wislana-trasa-rowerowa-malopolskie/ gdzie możecie śledzić najnowsze informacje oraz w łatwy sposób znaleźć mnóstwo interesujących udogodnień wraz z wskazówkami które pomogą wam dobrze zaplanować swoja wyprawę rowerową.


Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Jeden z ważniejszych zabytków naszego miasta jest Piastowski Zamek nad rzeką Sołą. W zamku znajduje się muzeum prezentujące kolekcję różnego rodzaju zabytków archeologicznych, dokumentów oraz ekspozycji przedstawiających przedwojenne życie mieszkańców Oświęcimia. Niezwykłe zbiory oraz wystawy pozwolą poznać i pogłębić wiedzę historii miasta. Niewątpliwie jedną z większych atrakcji zwiedzania zamku jest wspaniały widok z wieży na panoramę oświęcimską, który zapewni nam niepowtarzalne wrażenia wizualne. Warto również wspomnieć, że są organizowane coroczne wydarzenia takie jak Jarmark Kasztelański czy Noc Muzeów, które tworzą wyjątkowy klimat pozwalający przenieść się w tamte czasy.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://muzeum-zamek.pl/


Muzeum Auschwitz – Birkenau

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – muzeum utworzone w 1947 staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania  pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Znalezione obrazy dla zapytania Muzeum auschwitz

 

 


Bulwary nad Sołą i Stary Rynek

Na Gości czekają piękne Bulwary nad Sołą zapraszające do spacerów i odpoczynku. Czas spędzony tutaj ucieszy miłośników przyrody – jest to obszar „Natura 2000”. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą pojeździć tu na rolkach, rowerze, poćwiczyć na zewnętrznej siłowni. Kilka kroków stąd jest Stary Rynek, który także zachęca do spacerów urokliwymi uliczkami.

 

Znalezione obrazy dla zapytania planty oświęcim

 

Znalezione obrazy dla zapytania planty oświęcim

Znalezione obrazy dla zapytania STARY RYNEK OŚWIECIM